| < Luty 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Zakładki:
Biznes i firmy
Gry PC i konsola
Gwiazdy
Hardcore
Hobby
Humor
Internet
Kluby piłkarskie
Media
Rozrywka
Seks (TYLKO dla dorosłych)
Sport
Technologie
Logo: logotypy firm - rss feed - kanał rss
wtorek, 14 lutego 2012

Foto, zdjęcia, pictures, obrazki Dzisiaj mamy dla was zabawną infografikę, pokazującą co powstaje z połączenia ze sobą różnych logotypów. Jeśli jesteś ciekawy, z czego stworzono logo serwisu Twitter albo jak daleko jest od pacyfki do logo marki Mercedes, zobacz to koniecznie!

czwartek, 29 września 2011

Artykuły, newsy, informacje, plotki, wiadomości, recenzje, opisy, porównania

Jaka jest historia znaczków zdobiących nasze auta? Zobacz dlaczego samochody marki Chevrolet zdobi "muszka", skąd się wzięło śmigło w logo BMW i dlaczego w znaczku Opla jest błyskawica!

czwartek, 04 marca 2010

Video, filmy, wideo, filmiki, multimedia Nominowana do Oskara w kategorii krótkich filmów Logorama to ciekawa produkcja, w której cały świat, wszystkie jego elementy, są logotypami różnych firm i produktów. Na filmie można ich znaleźć ponad 2500!

piątek, 19 lutego 2010

Artykuły, newsy, informacje, plotki, wiadomości, recenzje, opisy, porównania

Serwis Spyrestudio zgromadził listę 30 znakomitych tutoriali dotyczących projektowania logotypów. Na liście znalazły się poradniki "techniczne", "artystyczne", case studies, porady dotyczące projektowania logo w progamach graficznych, i inne.

wtorek, 23 czerwca 2009

Foto, zdjęcia, pictures, obrazki

Logo sponsora klubu piłkarskiego Arsenal Londyn, którym od 2006 r. są arabskie linie lotnicze Emirates Airlines.

środa, 17 czerwca 2009

Foto, zdjęcia, pictures, obrazki

Grupa Eskadra, która dostała jakiś czas temu zlecenie na wykonanie logotypu Białegostoku przedstawiła nowy projekt. Przypominamy, że logo zaprezentowane w grudniu do złudzenia przypominało logo The Lesbian, Gay, Bisexual & Transgender Community Center nowojorskiego stowarzyszenia skupiającego gejów, lesbijek, biseksualistów i transseksualistów. Zobacz nowe logo:

piątek, 29 maja 2009
Największy polski komunikator Instant Messenger), Gadu-Gadu ma od dziś nowe logo i nową stronę internetową. W logotypie ujednolicono typografię, która ma być od teraz wspólna dla wszystkich serwisów związanych z komunikatorem. Identycznie ma również wyglądać symbol Gadu-Gadu - żółte słoneczko. Na obrazku poniżej nowe logo Gadu-Gadu:
poniedziałek, 25 maja 2009
Klasyczne, niezmieniane od lat logo firmy produkującej klocki - Lego:
czwartek, 21 maja 2009
Serwis WebDesignerDepot opublikował listę pięćdziesięciu najciekawszych logotypów wpisanych w koło.
wtorek, 12 maja 2009
W tym roku firma Google zaprezentuje w Dzień Matki takie logo na stronie głównej wyszukiwarki:
Mistrzowie Photoshopa z Rosji tym razem postanowili uwolnić logotypy różnych marek. Zobacz efekty ich pracy.
wtorek, 05 maja 2009
Serwis aukcyjny Allegro.pl ma nowe logo - zobacz je koniecznie!
wtorek, 28 kwietnia 2009
Natknęliśmy się dzisiaj na najpiękniejsze logo jakie ostatnio widzieliśmy. Espreranza Center, organizacja do której należy, zajmuje się hipoterapią, co łatwo można odczytać z jej loga.
środa, 22 kwietnia 2009
Przedstawiony poniżej logotyp organizacji Kościoła Katolickiego (Catholic Church's Archdiocesan Youth Commission) został zaprojektowany w 1973 r. Najwyraźniej Kościół nie borykał się wtedy z kłopotliwymi zarzutami dotyczącymi seksualnego zaangażowania księży, w tym pedofilii, przynajmniej nie na dzisiejszą skalę, bo inaczej projekt ten nie powstałby ;)
wtorek, 20 maja 2008
Ciekawa zabawa w kreatywne łączenie logotypów z innymi markami. Poniżej przykłady, więcej tu
poniedziałek, 19 maja 2008
W USA dużo kontrowersji wzbudził ostatni redesign logo sieci kawiarni Starbucks. Chodzi o to, że syrena (?) widoczna na nim ma obnażone piersi. W poprzedniej wersji widać było tylko jej głowę. Poniższy obrazek pokazuje ewolucję logo Starbucks na przestrzeni lat.
wtorek, 13 maja 2008
Dzisiaj logotypy McDonald's, BMW, piwa Heineken i DHL, pokazujące prawdę o życiu współczesnego człowieka.

Logo McDonald's, BMW, Heineken, DHL
piątek, 25 kwietnia 2008
Nikt nie mówi, że łatwo jest zrobić dobre logo. Czasem jednak nieprzemyślane logo może być źródłem kłopotów i śmiechu u konkurencji. Tak zapewne jest w przypadku firmy OGC, której logo po obróceniu o 90 stopni przypomina onanizującego się mężczyznę...

Logo OGC
wtorek, 19 lutego 2008
Ciekawy artykuł obrazujący na kilku przykładach ewolucję logotypów różnych firm. Pojawia się Adobe, Apple Inc., Canon, Google, IBM, LG Electronics, Microsoft, Motorola, Mozilla Firefox, Nokia, Nortel, Palm i Xerox. Na przykład zmiany w przypadku Apple wyglądały tak:

Apple Inc. logo evolution

A IBM tak:

IBM logo evolution

Więcej tu

sobota, 22 września 2007

Logo już dziś niespotykane, ale pamiętam do dziś, jak zorientowałem się, że ta grafika, którą oglądałem codziennie dziesiątki razy to nie jakiś abstrakcyjny obrazek, tylko trzy litery - CPN. Młody jeszcze byłem, i nie kierowca, co poniekąd usprawiedliwia.

CPN